دانلود قالب Kendall رایگان رنگ های مختلف طلا چگونه بوجود می آیند؟ – طلا فروشی ورزنه | بهترین طلافروشی ورزنه | طلا و جواهرات خاتم
جستجو

طلا فروشی اصفهان | طلا فروشی ورزنه

 

رنگ های مختلف طلا چگونه بوجود می آیند؟

واقعیتی جالب درباره رنگ طلا

رنگ های مختلف طلا چگونه بوجود می آیند؟

رنگ های مختلف طلا چگونه بوجود می آیند؟

این بار میخواهیم درباره واقعیت های جالبی درباره طلا با شما صحبت کنیم . احتمالا خانم ها به این موضوع عباقه بسیاری دارند ولی بد نیست که اطلاعات جالب را درباره رنگ های مختلف طلا ، این فلز گرانبها و زیبا بدانید. با ما همراه شوید.
زمانی که کلمه طلا به گوشتان می خورد، چه چیزی در وهله اول به ذهنتان می رسد؟ ممکن است اولین تصویری که به ذهنتان خطور می کند یک طلای زرد بسیار درخشان باشد. شاید جالب باشد بدانید که فلز طلا، فلزی نرم و چکش خور می باشد ولی بایستی حتما با سایر فلزات در هم آمیخته شود به این ترتیب می تواند مستحکم ، مقاوم و سفت گردد. به طور کلی اگه طلای 24 عیار را کنار بگذاریم، می توانیم بگوییم که بقیه جزء آلیاژهای طلا شناخته و محسوب می شوند. در واقع فلزات دیگری از جنس مس، نقره، نیکل و پالادیوم به طلا اضافه می شوند تا بتوانند استحکام فلز طلا را بالا ببرند. به این ترتیب این گونه اکسیژن هوا جذب می شود و مانع اکسید شدن فلز های مـس و نـقـره می شود. درجه و خالصی یا خلوص طلا را عـیار طلا یا همان قـیـراط آن (KARAT)، تعیین می کند.
به طور کلی هـر قیـراط، میزان ۱/۲۴ درصـد تمام طلا در آلیاژ را مشخص می‌ کـنـد. ولی به هیچ عنوان کلمه KARAT را آن را با CARAT اشتباه نگیرید. CARAT در واقع به وزن الماس و سایر سنگ‌های قیمتی اشاره دارد . به طور کلی یکCARAT ۲۰۰ میلی گرم می باشد.

در کل اگر طلا با فلزات مس و نقره مخلوط گردد و مقدار طلای آن بیشتر از مس و نقره باشد، به این ترتیب رنگ طلا زرد خواهد شد. ولی اگر از طرفی دیگر طلا با فلز نقره مخلوط گردد و مقدار فلز نقره آن بیشتر باشد طلا این بار سبز رنگ خواهد شد. همچنین اگر باز طلا با فلز مس مخلوط شود و ایندفعه مقدار مس بیشتر از طلا باشد، طلای به دست آمده به رنگ قرمز یا صورتی در می آید .شاید برایتان سوال باشد که طلای سفید رنگ چگونه به دست می آید؟ جواب این است که طلای سفید رنگ از ترکیب فلز هایی از جمله طلا، نیکل، پالادیوم، نقره و روی می باشد.

واقعیتی جالب درباره رنگ طلا

واقعیتی جالب درباره رنگ طلا

جالب است بدانید که طلای سفید به طور طبیعی، به رنگ خاکستری روشن می باشد؛ به این ترتیب برای این که این طلا را بتوانند روشن تر و سفید تر نشان دهند، پوششی از روکش رادیوم روی آن می کشند. شاید ندانید که رادیــوم بعد از مدتی که گذشت ساییده می ‌شود، بنابراین بایستی طلای سفید را دوباره با رادیوم روکش کرد. به طور کلی این روند می تواند به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد.

حال که درباره طلا با شما صحبت کردیم بد نیست راجع به نقره صحبت نماییم. همانطور که می دانید نقره هم جزء فلزات با ارزش و جواهرات می باشد که طرفدارهای خاص خودش را دارد. این فلز مانند فلز طلا خیلی نرم می باشد و می تواند خیلی زود آسیب ببیند. به همین خاطر مانند طلا، این فلز نقره را با فلز مس مخلوط می کنند تا مستحکم و مقاوم گردد. با استفاده از واحد های هزار قسمتی می توان درجـه خلوص فلز نقره را ارزیابی کرد. شاید تا به حال دیده باشید که نقره بعد از مـدتی که در معرض هوا قرار بگیرد به دلیل اکسـیـد های گوگردی که در هوا و یا در عرق بدن انسان وجود دارد، تیرگی و یا سیاه می شود. که می توان با پرداخت کردن نقره آن را به شکل اول خود درآورد.

در نهایت نتیجه می گیریم که طلا یک فلز بسیار گران بها و زیبا می باشد که خیلی از افراد به داشتن آن علاقه مند هستند. مقیاس اندازه گیری این فلز با ارزش اونس می باشد. زمانی که این فلز به شکل آلیاژ در می آید آن را با مقیاس وزنی قیرات اندازه می گیرند. به طور کلی بالاترین ترکیبات که در فلز طلا صورت می گیرد، شامل اسید کلرید طلا و اسید کلروائوروئیک می باشد. از این عناصر هم در عکسبرداری استفاده می کنند. طلا 18 ایزوتوپ دارد. طلایی که 198 با نیمه عمر 2.7 روز دارد در درمان سرطان و همچنین سایر بیماری های مختلف بسیار استفاده می شود. در بازار حال حاضر، طلایی که وجود دارد دارای خلوص مطابق با 99.999 درصد می باشد.

طلا فروشی خاتم بهترین طلا فروشی اصفهان واقع در ورزنه کالکشنی زیبا از طلا و جواهرات را برای شما مهیا کرده است . با فروشگاه طلا و جواهرات خاتم، از آخرین قیمت های طلا مطلع شوید. مشتریان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشند.

Leave a Reply