دانلود قالب Kendall رایگان روش های تمیز کردن طلا و جواهرات – طلا فروشی ورزنه | بهترین طلافروشی ورزنه | طلا و جواهرات خاتم
جستجو

طلا فروشی اصفهان | طلا فروشی ورزنه

 

روش های تمیز کردن طلا و جواهرات

تمیز کردن طلا

روش های تمیز کردن طلا و جواهرات

چگونه طلا و جواهرات را تمیز کنیم؟

به طور کلی بعد از استفاده زیاد از طلا و جواهرات، به خاطر این که در معرض هوا و بدن قرار می گیرند، کثیف می شوند و به این ترتیب رنگ آن ها تغییر کرده و نسبت به روز اول جلای خود را از دست می دهند. بنابراین می توان آن ها را تمیز کرد و شست. شما می توانید یکی از آسان ترین راه های تمیز کردن و شستن طلا را برای این کار انتخاب نمایید. به این صورت که طلاهای خود را در درون ظرف یا کاسه که دارای ترکیب آب و مایع ظرفشویی یا پودر لباسشویی می باشد، قرار بدهید. توجه کنید که آب درون کاسه گرم باشد زیرا آب گرم می تواند چربی های روی طلا را جدا کرده و آن را تمیز نماید.

تمیز کردن طلا

همانطور که ذکر شد شما با این کار می‌توانید طلاهای خود را تمیز نمایید. دقت داشته باشید که طلاها بایستی چند دقیقه‌ در این محلول قرار گیرند. سپس کاسه دارای محلول آب و مایع ظرفشویی و طلا ها را روی اجاق گاز گذاشته تا آب آن به جوش آید. زمانی که آب گرم شود، جرم ها و چربی های روی طلا و لای جدار آن کم کم جدا شده و طلای شما تمیز می گردد. ولی این را باید حتما در نظر داشته باشید که از این راه شستشو برای جواهرات (فلزاتی غیر از طلا) خود استفاده نکنید. بعد از چند دقیقه طلاها را از محلول خارج سازید و مطمعن شوید که کاملا تمیز شده اند. می توانید با یک مسواک برا روی آن ها کشیده و آن ها را تمیز تر نمایید؛ پس از آن طلا ها را آبکشی کنید و روی حوله ای خشک و تمیز بگذارید. اگر در خشک شدن طلاها عجله دارید می توانید از سشوار برای خشک شدن سریع آن ها استفاده نمایید. حالا می توانید بعد از خشک شدن آن ها را براق هم کنید.

چگونه طلا را براق کنیم؟

به طور کلی شما می توانید برای براق ساختن طلا و جواهرات خود بعد از خشک شدن آن ها از دو راه استفاده کنید:

• در روش اول، شما می توانید بعد از خشک شدن طلاها، آن ها را در مقداری خاک ارّه یا خرده چوب قرار داهید. و سطح طلاها را با خاک ارّه مالش دهید. بعد از آن که خوب با خاک اره اغشته کرده و مالش دادید، طلاها را تمیز کرده و در این لحظه می بینید که طلاهای شما بسیار شفاف و براق شده اند.
• در روش دوم شما می توانید با استفاده از چرم و یا پاراچه ی نخی و مالش آن ها روی سطح طلاهایتان، ان ها را براق نمایید.

در این مقاله سعی نمودیم تا راه های تمیز کردن و براق ساختن طلا را به شما آموزش دهیم. اما قصد داریم در ادامه روش تمیز کردن بدلیجات ها را هم به شما آموزش دهیم.

تمیز و براق کردن جواهرات

تمیز و براق کردن جواهرات

تمیز ساختن جواهرات بدل و یا بدلیجات ها

برای اینکه بدلیجات های خود را تمیز کنید شما می توانید از جوش ‌شیرین استفاده نمایید. به این ترتیب که در وهله اول سطح مسواکی را نمناک نمایید و مقداری جوش‌ شیرین را بر روی سطح آن بریزید بعد از آن مسواک را به آرامی روی جواهرات بدل خود بمالید . این گونه بدلیجات شما براق تر خواهند شد.

چیزهایی که دشمن طلا و جواهرات هستند!

اگر جزء افرادی هستید که به شنا علاقه دارند و مدام به استخر می روید، قبل از این که داخل آب بروید طلاهای خود را در بیاورید. به این خاطر که کلر موجود در آب بزرگترین دشمن جواهرات و طلا می باشد. البته فقط کلر نیست که برای طلا جواهرات بد است، مواد شوینده بسیار قوی هم می تواند دشمن طلا و جواهرات باشند. بنابراین برای تمیز کردن خانه و ظروف حتما از دستکش استفاده نمایید.

مراقبت از طلا و جواهر

برای مراقبت از طلا و جواهر خود شما می توانید آن ها را در جعبه هایی محفوظ بگذارید. یا می توانید طلاها و جواهرات را در پارچه ای نخی سنجاق کنید و آن پارچه را مانند کتاب تا کرده و درجایی مخصوص و امن قرار دهید.

گره خوردن زنجیر گردنبند

اگر همیشه از این که زنجیرهای گردنبندتان در هم گره می خورد ناراحتید می توانید برای جلوگیری از این اتفاق، همیشه قفل این زنجیر ها را بندید ولی اگر باز هم به هم گره خوردند، می توانید زنجیر ها را روی یک سطح لیز و بسیار صاف بگذارید و کمی روغن بچه را روی قسمت گره خورده بمالید. بعد از آن با استفاده از یک سوزن گره ها را به آرامی باز کنید.

تمیز ساختن سنگ فیروزه

همان طور که می دانید یکی از سنگهای با ارزش و زیبا که برای زینت به کار برده می شود، سنگ فیروزه می باشد. این سنگ دارای قسمت های خالی زیادی درون خود می باشد به همین خاطر نباید این سنگ را با آب شستشو داد. در نتیجه، شما می توانید این سنگ را با استفاده از پاچه نخی و یا چرم تمیز کرده و براق نمایید اینگونه به سنگ آسیب نمی رسانید.

در نهایت تمام هدف ما آشنایی بیشتر شما با تمیز سازی جواهرات مخصوصا طلا می باشد. امیدواریم با خواندن این مطالب کاربردی بتوانیم شما را در این امر یاری نماییم. خاتم گلد بهترین طلا فروشی ورزنه ارائه دهنده انواع زیور آلات طلا در خدمت شما متقاضیان می باشد.

Leave a Reply