دانلود قالب Kendall رایگان دانستنی های جالب درباره طلا – طلا فروشی ورزنه | بهترین طلافروشی ورزنه | طلا و جواهرات خاتم
جستجو

طلا فروشی اصفهان | طلا فروشی ورزنه

 

دانستنی های جالب درباره طلا

دانستنی های جالب درباره طلا

دانستنی های جالب درباره طلا

دانستنی های جالب درباره طلا

همان طور که می دانید طلا، جزء فلزات گران بها در دنیا می باشد. این فلز در واقع ارزش بالایی دارد به همین دلیل قصد داریم مطالب مهمی درباره طلا به شما بگوییم. از آنجایی که خیلی از مردم به طلا این فلز با ارزش علاقه شدید دارند. بد نیست حقیقت های جالبی را درباره این فلز به شما بگوییم.

طبق گزارش بانکی ، ده مطلب واقعی و جالب در باره طلا منتشر شده است:

1. اولین فلزی که انسان های ما قبل تاریخ توانسته اند آن را کشف کنند طلا بوده است. این فلز قدمت خیلی زیادی دارد و طبق گفته باستان شناسان، آن ها کشف کرده امد که قدمت این فلز به 4000 سال قبل از میلاد حضرت مسیح بر می گردد. این تاریخ فراتر از عصر حجر است.

2. جالب است بدانید که دندان پزشکان اهل ایتالیا در قرن هفتم میلادی با استفاده از رگه های طلا، دندان مصنوعی می ساختند. بعد از آن این کار تا قرن 16 میلادی، ادامه داشته تا آن قدر پیشرفته شدند که از طلا به منظور پر کردن دندان استفاده می کردند.

3. آزتک ها، که در جنوب مکزیک فعلی زتدگی می کردند، طلا را با نامی متفاوت یعنی تئوکیوت لت می نامیدند. این لغت به معنی ورقه های طلا بوده است. بنابراین مشاهده می کنیم که این فلز چقدر میان سرخپوستان جنوب مکزیک هم رواج داشته و قدمت دارد.

4. از آنجایی که طلا قابلیت چکش خوری و حتی کشش دارد، از آن در کارهایی همچون ریخته گری استفاده می شود. به این ترتیب در ریختگری می توانند در هر انس خالص طلا می توان 5 میلیون طلای خرد را شکل بدهند . از طرفی آن طلای یک انسی را حدود 820 متر با قطر 5 میکرون کشید که این خاصیت کشش طلا را نشان خواهد داد . این میزان قطر طلا معادل یک دهم قطر یک تار مو است.

5. مقاومت طلا خیلی بالا می باشد. این فلز را می توان خیلی مشکل خراب کرد و از بین برد. این مطلب که طلا دارای ارزش می باشد از زمان های خیلی دور برای همه جا افتاده است. طلا را می توان به راحتی آب نمود و باز آن را ساخت. ولی با این حال از بین نمی رود. به طور کلی از 85 درصد طلا می توان استفاده کرد.

دانستنی های جالب درباره طلا

دانستنی های جالب درباره طلا

6. شاید تا الان این موصوع خیلی مهم را نشنیده باشید که در دیوار خارجی فضاپیمای آپلو ، ورقه طلا استفاده شده است. در واقع با پوششی از ورقه طلا دیوار این فضا پیما را پوشاندهاند تا خطر تشعشع اتمی فضا نوردان را تهدید نکند. امروزه این کار را کلاه های فضانوردی هم انجام می دهند. به این گونه که آن ها را ورق نازک طلا می پوشانند تا چشمان فضانوردان در معرض نور شدید قرار نگیرند.

7. برای استخراج و دست یابی به طلای خالص ممکن است به طبیعت آسیب وارد می شود. با استخراج طلا از معادن محلی مواد شییایی خطرناک زیادی وارد طبیت مخصوصا آب می شود و موادی مانند اکسید نیتروژن و اکسید سولفور درون هوا وارد می شوند.

8. جالب است بدانید که ایالات متحده آمریکا در ذخیره طلا حرف اول را می زند. یعنی مقام اول را از آن خود کرده است. ولی طلا به عنوان زینت لوکس در کشور هندی جزء بالاترین رتبه را دارد. این یعنی 20 درصد از همه طلاهای دنیا در لباس های هندی مصرف می شود.

9. طلاها بیشتر در اقیانوس جمع شده اند. آمار ها نشان می دهند که حدود یک میلیون تن در اقیانوس های جهان تولید شده است. ولی متاسفانه نمی توان از این اقیانوس ها طلا را به طور کامل استخراج نمود.

10. ولی با این فراوانی مقدار طلا در فضای زمین بسیار کم است. طبق آمار سفینه “نیر” در سال 1999 ، میزان وجود طلا فقط در یک سیاره آن هم اروس خیلی زیاد است آنقدر که مقدار طلای این سیاره بیشتر از مقدار طلای استخراج شده در کره زمین می باشد.

طلافروشی خاتم با ارائه زیباترین و خاص ترین طلا و جواهرات همواره به دنبال رضایت شما عزیزان می باشد . خاتم گلد بهترین طلا فروشی ورزنه به روزترین طلا و جواهرات را به ارمغان می آورد.

Leave a Reply